Důležité bylo nastavit atmosféru celého prostoru, představa příjemné denní kavárny, kde mohou maminky popíjet dobrou kávičku, po tom co se jejich ratolesti vydovádí na pohybové hodině, byla důležitá pro návrh a formování celého prostoru. Zároveň velmi silný tón udala už samotná rekonstrukce domu, do které jsme také postupně měli možnost zasáhnout.


Výrazný industriální charakter betonových panelových stropů a odhalená vzduchotechnika byli základní prvky interiéru, které jsme hned pojali za své a stali se výraznou dominantou obou hlavních prostor. Základní barevnost hlavních prostor jsme ponechali velmi střídmou elegantní. Pouze v odstínech šedé černé bílé a přírodních barvách kovu a dřeva. Dřevo jako přírodní materiál jsme použili na krásné nové prkenné podlaze, která přímo vybízí si na ní sednout a běhat po ní naboso.


Barevnost do interiéru přináší pohyb sám v dětech, lidech, hračkách a hlavně cvičebních prvcích. V kontrastu k tomu jsou návštěvníci překvapeni, když vejdou do veselých barevných jeskyní (toalety a sprchy).Stáli jsme před velkou výzvou, udělat dětský pohybový klub s kavárnou, který děti nadchne, ale nebude infantilní, bude respektovat nastavenou grafickou cestu firmy a zároveň přinese novou vrstvu. Vytvoříme klidnou oázu pro rodiče, kteří rádi posedí nad kávou. Vše bude jednoduché, moderní a přitom s určitou dávkou patiny.


Původní stav přízemí


Původní stav prvního patra


Návrh přízemí


Návrh prvního patra

© CUPIDO etc. s.r.o.


Mráčky a kryty topení jsou tedy vyrobeny ze zvukopohltivého materiálu. Při cvičení tak děti dobře rozumí co jim lektorka říká a hlásky dětí nemají ničivý charakter.


Tělocvična v akci.


Samostatným úkolem se stala akustika tělocvičny. Akustika je věda sama o sobě a tak jsme přizvali odborníky na tuto oblast a na základě jejich vstupů jsme vymysleli, funkční akustická opatření, která jsou zároveň i dekorací.Za prvními dveřmi Vás vítá útulná recepce, její pult je protažením baru, přirozeně Vás tedy vtahuje přímo do kavárny.


Šatna v prvním patře nabízí nejdelší přebalovací pult v České republice, měří 4,5m a dovoluje převléknout všechny frekventanty jednoho kurzu najednou.


V rámci recepce využijete netradiční botník. Dál se v prostorách centra chodí už jenom na boso.


Barový pult je zároveň velká magnetická tabule, na které se děti hrají s magnetkami.